A brit középiskolákban is elérhetővé teszik a Netflix nagy port kavart sorozatát, a Kamaszokat (Adolescence). Az oktatási programba bekerülő sorozat mellé a tanárok, a szülők és gondviselők segédanyagokat is kapnak, hogy meg tudják vitatni a sorozat által felvetett kérdéseket, írja a Variety.
Ezt azután jelentették be, hogy Keir Starmer brit miniszterelnök egy kerekasztal-beszélgetés keretében konzultált több gyermekjólléti -és jótékonysági szervezettel. A megbeszélésen a sorozat egyik alkotója, Jack Thorne is részt vett. Thorne, aki korábban már felvetette, hogy a sorozat lehetne iskolai oktatóanyag is, arról beszélt, hogy fontos, hogy nyíltan tudjanak beszélni arról, milyen tartalmakkal találkoznak az interneten és milyen hatások érik őket az online térben. „Ez az egyetlen módja annak, hogy valóban segíteni tudjunk nekik a mai kihívások kezelésében” – tette hozzá a filmes. A négyrészes dráma egy brit család tragikus történetét mutatja be, és arról szól, hogy hogyan omlik össze az életük, miután letartóztatják a 13 éves fiukat.
Keir Starmer a megbeszélés után elmondta, hogy szerinte „ez nem olyan probléma, amit egy törvénnyel meg lehetne oldani”. Úgy véli, hogy a jótékonysági szervezetek munkájára kell támaszkodni, hogy valódi megoldást találjanak. A Kamaszok az Into Film+ oktatási streamingplatformon keresztül válik elérhetővé az iskolák számára az Egyesült Királyságban, a hozzá tartozó segédanyagokat pedig egy Tender nevű szervezet készíti majd.
Anne Mensah, a Netflix brit tartalmakért felelős alelnöke szerint a sorozat „megragadta a nemzeti közérzetet, fontos beszélgetéseket indított el, és segít megérteni a mai fiatalok és szülők előtt álló mindennapi kihívásokat”. Jack Thorne megjegyezte, hogy a sorozatot épp azzal a céllal készítették el, hogy párbeszéd induljon a problémáról.