Sulyok Tamás hivatala nem Sulyok Tamás véleményét közli? – abszurd levelet kaptunk a Sándor-palotától

2282

Megtévesztettük az olvasóinkat a Sándor-palota Kommunikációs Igazgatósága szerint, amikor korábbi válaszuk alapján megírtuk, hogy a saját szavai szerint a nemzet egységéért és társadalmi békéért dolgozó köztársasági elnöknek mi a véleménye Orbán Viktor március 15-i poloskás beszédéről.

„Az államfő politikusi beszédeket nem kommentál, csak akkor, ha az a társadalmi béke megbontására, és a nemzet megosztására szólítja fel az embereket. Itt ilyen nem történt”

– írta kedd délelőtt a megkeresésünkre a Sándor-palota, miután szó szerint azt a kérdést küldtük a sajtó számára megadott email címre, hogy „mi Sulyok Tamás köztársasági elnök véleménye Orbán Viktor március 15-i beszédének arról a részéről, amelyben a miniszterelnök áttelelt poloskának nevezett magyar állampolgárokat”, „elfogadhatónak tartja-e a köztársasági elnök magyar állampolgárok dehumanizálását”, és „felszólal-e bármilyen fórumon a miniszterelnök szavai ellen”.

Erről a válaszról be is számoltunk Sulyok Tamás szerint Orbán Viktor poloskás beszéde nem a nemzet megosztásáról szól című cikkünkben. Röviddel a cikk megjelenése után azonban újabb levelet kaptunk a Sándor-palota Kommunikációs Igazgatóságától, amelyben azt írták, hogy az olvasókat megtévesztő módon adtunk mondatokat, állításokat a köztársasági elnök szájába. „Bizonyára elkerülte a figyelmét, hogy a ma reggeli kérdéseire küldött válaszban egyetlen mondattal sem utalunk arra, hogy a köztársasági elnök véleményét közöljük az Ön által feltett kérdésekre, mint ahogyan a levelünkben is olvashatja: SÁNDOR-PALOTA – KOMMUNIKÁCIÓS IGAZGATÓSÁG.”

Ezzel azt állítja Sulyok Tamás kommunikációs csapata, hogy

nem Sulyok Tamás álláspontját közlik, amikor a sajtó számára megadott hivatalos elérhetőségen megkérdezzük, hogy mi a köztársasági elnök véleménye egy témában.

Ha valóban úgy van, ahogy állítják, és a köztársasági elnök megkérdezése nélkül válaszoltak, akkor viszont felmerül a kérdés, hogy a levélben meg nem nevezett munkatárs honnan tudja, hogy Sulyok Tamás szerint a miniszterelnök beszéde nem alkalmas a társadalmi béke megbontására és a nemzet megosztásra. Ha pedig megkérdezték, akkor miért kifogásolják, hogy Sulyok véleményeként számoltunk be a válaszukról? Valójában az sem derült ki a levélből, hogy ki a válaszadó, az aláírásban csak a Kommunikációs Igazgatóság megnevezés szerepel.

Amikor a köztársasági elnököt, a miniszterelnököt vagy bármely más közhivatalt betöltő politikust keressük, és a nevükben a hivataluk válaszol, akkor joggal feltételezzük, hogy az a közhivatalt betöltő álláspontja. Amikor tehát Sulyok Tamás hivatalos, a sajtó számára nyilvánosan megadott elérhetőségére küldünk kérdéseket, akkor az onnan kapott választ is úgy tekintjük, hogy az a köztársasági elnök álláspontját képviseli.

Itt azonban még nem ért véget a Sándor-palota Kommunikációs Igazgatóságának levele, amit szó szerint közlünk: „Álláspontunk szerint provokációnak szánt ferdítésekkel nem feladata az államfőnek foglalkozni. Úgy tűnik, Önök sportot űznek abból, hogy ferdítéssel, szándékosan hergelő stílusban a köztársasági elnököt provokálni igyekeznek, s ha kapnak választ tőlünk a ferdítéseikre, olykor hazugságokra, akkor azzal igyekeznek pellengérre állítani a köztársasági elnököt, ha nem kapnak választ, akkor pedig azzal. Magára valamit is adó lap és újságíró egy ország legfőbb közjogi méltóságának provokálását nem tűzi a zászlajára.”

Szerintünk természetesen provokálásról szó sincs, csak tettük a dolgunkat, és újságíróként megkérdeztük a köztársasági elnök véleményét egy olyan közérdekű témában, amiről az elmúlt napokban több bírói szervezet, politikus, publicista is megszólalt.

Kedd koradélután egy újabb levélben megkértük, hogy tisztázzák: a Sándor-palota Kommunikációs Igazgatósága valóban nem Sulyok Tamás véleményét írja-e le, és lehet-e a köztársasági elnöktől eltérő véleménye az igazgatóság munkatársának. Rákérdeztünk arra is, hogy mivel provokáltuk Sulyok Tamást, de cikkünk megjelenéséig nem kaptunk választ.

Nem először védekezik egyébként azzal a Sándor-palota Kommunikációs Igazgatósága, hogy a köztársasági elnök feje felett születnek döntések. Állításuk szerint a tavaly nyári párizsi olimpia előtt sem kérdezte meg a Sándor-palota akkori protokollfőnöke Sulyok Tamást, hogy fenntartsák-e a 15 szállodai szobát Párizs egyik legelegánsabb szállodájában, amit hónapokkal korábban Novák Katalinnak és kíséretének foglaltak le 18 éjszakára. Sulyok végül csak három napot töltött Párizsban, de az államnak ki kellett fizetnie a foglalás teljes összegét, 228 millió forintot.

Kedvenceink
Partnereinktől
Kövess minket Facebookon is!
További élő árfolyamok!