Renner Erika: Ha 2014-ben nem élek panasszal, akkor most nem ültem volna Tuzson Bencénél
„Ha ezt nem teszem meg, akkor egy ilyen bűncselekmény büntetlenül maradt volna, és nem ültem volna most Tuzson Bencénél” – mondta Renner Erika a 24.hu-nak arról, hogy miért volt fontos, hogy 2014-ben panasszal élt és a nyilvánossághoz fordult, miután az ügyészség megszüntette a Bene Krisztiánnal szembeni eljárást.
Renner január után pénteken ismét találkozott Tuzson Bence igazságügyi miniszterrel, arról beszélt, hogy az áldozatvédelemmel kapcsolatban sok fontos téma előkerült. A lapnak azt mondta, hogy nagyon pozitív hozzáállást tapasztalt Tuzson részéről.
Február végén egy bíró elsőfokon úgy döntött, hogy Bene Krisztián március 26-án feltételes szabadságra bocsátható. A döntést felháborodás kísérte, a szabadlábra kerülése miatt indított tiltakozó petíciót több, mint ötvenezren írták alá. Március 17-én a Fővárosi Törvényszék végül kimondta: Bene Krisztián feltételes szabadságra bocsátásának jelenleg nincs helye.
Renner Erika most arról beszélt, hogy amennyiben az emberek tájékoztatva vannak, akkor talán ez a felháborodás sem lett volna ilyen nagy. Szerinte muszáj, hogy a rendszer megnyugtassa a társadalmat arról, hogy az emberek biztonságban vannak. „Most úgy tűnik, az emberek nem érezték így, ezért is volt ekkora a felháborodás” – mondta. 2014-ben szerinte beszorította a rendszer és nem volt más lehetősége. „Úgy éreztem, mint minden más áldozat: nem foglalkozik az ellenem elkövetett súlyos bűncselekménnyel senki.”
Bene Krisztián 2013. március 12-én támadta meg volt barátnőjét, miután a nő pár hónappal korábban szakított vele. Renner Erikát megkötözte, elkábította, és maró lúgot locsolt a nő nemi szervére és annak környékére. A Budai Irgalmasrendi Kórház volt kórházigazgatóját összesen hatszor ítélték el, a büntetőügy eljárási furcsaságokat is tartalmazott, ám végül, 2018-ban Bene jogerősen 11 év börtönbüntetést kapott, és örökre eltiltották az orvosi hivatástól is.