Regény
A sehová nem haladás művészete
Megérkezett Knausgård sorozatának harmadik része, amely a kelleténél talán több kérdést hagy nyitva, de így is egyedülálló módon hívja fel a figyelmet saját halandóságunk kérdéskörére.
El lehet rontani egy közel tökéletes sorozatot?
Úgy tűnik, igen. Karin Smirnoff Jana Kippo-trilógiájának záró darabjában ugyanis az összes lehetséges konfliktusforrás biceg, és esélyünk sincs arra, hogy elmélyüljünk valamelyik történetszálban.
A hatalom sosem változik, a maga torzságával mindenre rá akar telepedni
A 95 éves Sándor Iván elhozta nekünk az év talán legaktuálisabb kötetét, amely segít megérteni, hogy miben élünk, és hogy jutottunk el idáig.
Egy élet, ami pontosan olyan, mint egy regény
A Cervantes-díjas mexikói alkotó, Elena Poniatowska egy igazán rendhagyó életrajzi regényben állít emléket a múlt század egyik legnagyobb lázadójának, Leonora Carringtonnak.
Kellően éles szemmel a háború még borzalmasabb
A kolumbiai Evelio Rosero többszörösen díjazott regényének erőssége, hogy a mindent átható erőszakot nem közvetlenül ábrázolja, hanem annak következményein keresztül teszi érzékelhetővé.
Mesterséges intelligenciával írt kritika jelent meg a Litera pályázatán Kemény Zsófi könyvéről
Az író meg is osztotta a regényéről íródott „kritikát”, a pályamű az irodalmi portál szerint is mesterséges intelligenciával íródhatott, ki is zárták a versenyből.
Ennyire olvasóbarát Pelevin-kötet talán még soha nem került piacra
Miközben az üvegbe tett agyakat, harci robotokat és vámpírokat felvonultató Transzhumanizmus Rt. hozza a Pelevinre jellemző stílusjegyeket, az orosz szerző legújabb regénye egy sor meglepést tartogat.
Nagy Gerzson: Azt akartam feldolgozni, hogy miért nem tudunk beszélni a halálról
„Alapvetően olyan embereket próbáltam bemutatni, akik elkallódtak, kiszakadtak a családból, és már nem találnak vissza” – mondja Nagy Gerzson író, akivel nemcsak regényeiről, hanem pályakezdéséről,...
Amikor a borzalmak valósággá válnak
A novellaforma mestereként számontartott Mariana Enríquez új nagyregényében sikeresen ötvözi egymással az argentin mindennapok és a túlvilági erők szörnyűségeit.
Grecsó Krisztián: Mi, magyarok vagy a szőnyeg alá söpörjük a múltat, vagy glóriát rakunk a...
A magyar társadalomban olyan sebek és sérelmek vannak, amelyek nemhogy behegednének, de egyre jobban fölszakadnak – mondja a József Attila-díjas író, költő, akivel nem létező objektív valóságról,...