Jobban függünk a közösségi médiától, mint a telefonunktól

A legtöbben az okostelefonjaikon fogyasztják a közösségi médiás tartalmakat, de egy kiscsoportos kísérlet azt sejteti, hogy jobban függünk magától a közösségi médiától, mint a mindig nálunk lévő telefonoktól.

A London School of Economics and Political Science kísérletében olyan 22 egyetemi hallgatót és hivatali dolgozót figyelt meg, akik saját irodájukban vagy szobájukban laptopon dolgoztak. Az első napon a telefonjaik csak karnyújtásnyi távolságra voltak, míg a második napon legalább másfél méterre helyezték azokat, tehát ha meg akarták nézni, fel kellett állniuk, hogy elérjék.

Az adatok szerint az első nap átlagosan 23 percet használták a telefonokat a 22 és 31 év közötti önkéntesek, a második napon viszont már csak 16-ot a munkaidejüket megszakítva. Összességében azonban nem hatásos trükk a telefon nehéz elérhetősége, mert kiderült, hogy a közösségi média pörgetése egyszerűen áthelyeződött a laptopokra.

„Ez azt mutatja, hogy nem maga az eszköz vonja el a figyelmet, hanem inkább a mögöttes tevékenység, a közösségi média vagy a szerencsejáték, vagy bármi, amit az emberek online csinálnak” – mondta Daantje Derks, a hollandiai Rotterdami Erasmus Egyetem munkatársa.

Derks felhívta a figyelmet, hogy ez a kísérlet laboratóriumi körülmények között zajlott, normál munkakörülmények között, ahol több ember dolgozik együtt, megváltozhat a viselkedés, ezért még további tanulmányokra lesz szükség.

(via New Scientist)

Kedvenceink
Partnereinktől
Kövess minket Facebookon is!