Németh Szilárd: Itt az ideje, hogy drogügyekben ne lehessen mérlegelési joga a bírónak

1492

„Éppen itt az ideje, hogy olyan törvény szülessen, hogy drogügyekben ne lehessen mérlegelési joga a bírónak. A drogelőállítóknak, drogterjesztőknek börtönben a helyük!” – írta Németh Szilárd fideszes képviselő a Facebook-oldalán, reagálva arra, hogy nem tartóztatták le a csepeli kábítószerlabor gyanúsítottjait.

Az ügy előzménye, hogy a nyomozó hatóság drograzziát tartott a múlt héten egy, a Csepel Művek területén működő cég laborjában, ahol három férfit különböző kábítószerrel kapcsolatos bűncselekmények elkövetésével gyanúsítottak meg, majd indítványozták a letartóztatásukat is. A Budai Központi Kerületi Bíróság viszont elutasította a férfiak letartóztatását.

A bíróság szerint a vád nem tudta bizonyítani, hogy a férfiak azért szerezték be az illegális anyagokat, hogy kábítószert állítsanak elő. A végzések nem véglegesek, azokkal szemben az ügyészség fellebbezést jelentett be.

Németh Szilárd szerint „döbbenet, hogy a bíróság szabadon engedte a csepeli droglabor mindhárom elfogott üzemeltetőjét”. „Pedig a rendőrök a magyar kriminalisztika történetének legnagyobb droglaborját számolták fel a Csepel Művek területén. 70,3 kg ”kristályt„ , aminek a piaci értéke 500 millió forint, valamint 7,5 tonna kábítószer-előanyagot (prekurzort), ami ha piacra került volna, a feketepiaci értéke 12 milliárd forint lett volna. A nyomozók lefoglaltak még 5,5 millió forint készpénzt, 60 ezer eurót és 30 millió forint értékű kötvényt is” – írta oldalán.

Horváth László drogok elleni kormánybiztos is egyetértett Németh Szilárddal. Facebook-oldalán azt írta: „Itt a megdöbbentő bizonyíték, hogy egyértelművé kell tenni a jogi környezetet, mert ilyen nem fordulhat elő.”

Éppen kedden lesz egy hete, hogy benyújtották az új kábítószerügyi törvénycsomagot. Ezentúl két évet is kaphat, aki „a kóros élvezetéhez másnak segítséget nyújt, kábítószert kínál, átad”, ha pedig a bűncselekmény elkövetés révén „a kábítószer több mint tíz személy számára válik hozzáférhetővé”, akkor három évig terjedő szabadságvesztés is lehet a büntetés. Szintén szigorítás, hogy a jövőben nem bocsátható feltételes szabadságra, aki „a kábítószer-kereskedelem bűncselekményt különös visszaesőként követte el”. A kábítószer-kereskedőket egytől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetnék.

Kedvenceink
Partnereinktől
Kövess minket Facebookon is!
További élő árfolyamok!